Do aktuálnej sezóny v ZHBL Superliga 4+1 sme chceli naskočit pripravení. Táto naša teória dostala hneď na začiatku súťaže vážne trhliny. Áno, týkalo sa to zloženia kádra. Ešte predtým, než to celé začalo nám viacerí hráči oznámili, že nebudú, alebo nemôžu pokračovať. A tak sme prišli o Alfiho (koleno), Pištu Stanka (koleno), Moráčika (rodinné dôvody), Pinkyho (rodinné dôvody) a Šema (zápalka). V bráne pochopiteľne chýba Feri. Čiže mínus 5 hráčov + 1 brankár a podstav na súpiske. Jediným pozitívnym momentom bolo dopísanie mladej krvi do našej brány – posilnil nás 17ročný Juraj Filo, ktorému sa podarilo odchytať pár zápasov. Boli sme prihlásení do ligy a museli sme sa vydať do boja za výsledkami a novými posilami aj s úzkym kádrom.

Prvé kolo

nás prišlo osem, ale bolo to málo na pripravené Sršne. Zaslúžene sme prehrali o gól 4:5. Proti Raptorom to bola povinná jazda, pretože prišli šiesti. Výhra 10:4 a prvé tri body na konte. Nasledovalo susedské derby s Empíriou, na ktoré sme sa ledva poskladali siedmi, bolo to na hrane. O to lepšie dopadol zápas. Otočili sme a vyhrali vysoko 13:6. Kto by to bol povedal ? Proti Indians opäť problém s kádrom. Nebyť skautingu Roba Slobodu by sme zápas neodohrali. V počte 7+1 sme heroickým výkonom vybojovali cenné tri body (po výhre 9:7), pričom sme neboli lepším tímom. Toho času sme mali na súpiske už troch nových dopísaných hráčov (Peťo Kulka, Rudo Kazmer, Fero Bohony). Všetko sa opakovalo proti Lizards, keď sme ledva dali minimálny povinný počet hráčov. Áno, týmto sme sa vyhli kontumácii, ale nafasovali sme 10:4, na viac sme nemali nárok. Skoro rovnaká kefa prišla proti Demons, tu sme fasli 10:3 a mali na konte druhú prehru v rade. Potom prišla prvá výhra kontumačne, keď sme mali hrať proti Gajarom. Zrušený zápas, tri pripísané body a päť strelených vinklov Maja Šemetku. No paráda!

Tu sme sa symbolicky odrazili od dna

a Devils sa začal spamätávať. Káder sa začal stabilizovať a konečne sa na zápasy začalo chodiť v počte ako sa patrí a v počte, aký potrápi každého súpera. K predošlým posilám kádra sa pridal Jakub Cvik, čoby starý devilsák, ďalej Peťo Seriš a Roman Lacko. Ako prví to pocítili chalani z KVK. V parádnom zápase sme vyhrali 6:2 a dvoma gólmi vynikol večierkový strelec Palo Záhradný. Vo víkendovom tempe sme si poradili aj s TČNP (15:8) a prišli na rad Sršne. Výhra 10:8 potešila každého a samozrejme odplata za predošlú výhru tiež. Raptorov sme prestrielali 13:6 a derby s Empíriou bolo opäť víťazné pre Devils (11:5), chalanov bolo tentokrát málo. Do tímu pribudol ďalší navrátilec a tradičný zadák Robo Beleš.

Čakala nás ťažká,

ale úspešná šichta, nasledujúce tri kolá, ktoré neboli prechádzkou ružovou záhradou. Stalo sa, čo sa stalo a každého súpera sme herne prevýšili. Parádnych 9 bodov po víťazstvách nad Indians (6:4), Lizards (10:2) a Demons (7:5). Pauzovali sme kvôli odhláseniu za Gajary Flames (5:0k), prebehla uzávierka prestupového obdobia, my sme už posily nehľadali. Základnú časť sme pomyselne ukončili výhrou nad KVK (8:3), mimochodom vo veľmi peknom zápase. TČNP sa rozhodlo na posledný zápas nenastúpiť, čím nám pripravilo tretiu kontumačnú výhru v sezóne (5:0). Táto správa položila Roba Slobodu, ktorý chcel ešte v poslednom zápase zabojovať o nejakú tú plaketku do svojej vitríny. Po maile od Ruda Nováka z TČNP mu definitívne došlo, že to po základnej časti už nepríde a on utieral prach zbytočne. Ako tím by sme tie kontumácie radšej vymenili za odohraté zápasy, ale tak to túto sezónu vyšlo.

15.1.2019 Lizards Stupava vs Devils Petržalka

Základnú časť ZHBL Superliga sme teda ukončili na prvom mieste, čo nás posúva priamo do semifinále. 18 zápasov, 15 výhier, 3 prehry. Slušné. Teraz sme v očakávaní, uvidíme koho nám osud prihrá do semi. Vieme, že to ľahké nebude, ale nechystáme sa poľaviť z výkonov počas sezóny. Držte nám palce !

Doplnenie

V Stredu sa v Engerau arene odohrali prvé štvrťfinálové duely, dvojičky sú KVK – Raptors a Indians – Lizards. Vyslali sme tam aj svojich špehov. V prvom zápase bola prekvapením suverénna výhra Raptors 9:2, po raketovom nástupe v prvej tretine. KVK malo ďaleko od svojho optimálneho výkonu, vieme to z vlastnej súsenosti. Nepodarilo sa im už vrátiť do zápasu a dostali krutý výprask. Indiáni s Jaštericami, to už bola iná káva. Od začiatku súboj o každý centimeter, súboje, šprinty, časté prerušenia. Po druhej časti to už vyzeralo nádejne pre Indiánov, ktorí viedli. Ale Lizards sa otriasli a dokázali do konca riadneho hracieho času otočiť. Po výhre 6:5 vedú v sérií 1:0 Jašterice zo Stupavy. Sme si istí, že sa oplatí prísť aj budúcu Stredu !

Pridaj komentár