Prvé finále sa ani s odstupom času nedá nazvať inak ako fiaskom.

Náš nástup do finále sme si viacerí predstavovali inak. Neboli sme kompletní a naša súpiska ledva pozbierala 10 hráčov. Druhou vecou bolo samotné predstavenie, kde sme prvé dve tretiny vyslovene horeli a dovolili súperovi skórovať viac ako 5 úplne lacných gólov. Ich príčinou boli veľké individuálne chyby na našej strane.Po druhej tretine bolo skóre priam hrozivé – 5:11 !!!

Nemá preto veľký zmysel písať nejaký rozsiahly report, moc pozitív tu dnes nebolo.

Na tretiu tretinu sme striedali gólmana a šancu okúsiť play off hokejbal dostala naša mladá krv – Juraj Filo. Duško Jesenský sa pobral naspäť do práce a dohrávali sme deviati. Paradoxne, tretia tretina z našej strany vyzerala najlepšie, vyhrali sme ju 1:0 a hrali sme konečne organizovane a bez väčších chýb. Náskok súpera bol však veľký a pri našej streleckej potencii sme nemali nárok. Na konci trocha zbytočných emócii, pričom už bolo dávno rozhodnuté. My sme radi aj za to, že sa do hry v tretej časti vrátil aj otrasený Lančo, ktorého náraz hlavou do mantinelu v druhej časti vyzeral hrozivo, prítomných až zamrazilo.

Škoda zahodeného zápasu, šancí bolo dosť, ale naša hra mala na míle ďaľeko od semifinálových výkonov.

Prvý zápas prehrávame 6:11 a robíme streleckú hviezdu zo stupavčana Šveca, ktorý je nepochybne veľmi šikovným hráčom, ale minimálne k polovici jeho piatich gólov by nám mohli pripísať aj asistencie. My sa musíme odraziť od tretej tretiny a zmeniť prístup k zápasu. Inak nieje šanca na úspech proti kvalitnému súperovi.