TBT – Karol  Chmela

 

Rozhodli sme sa, že vám na pravidelnej báze budeme prinášať pohľad späť do našej dávnej, ale aj nedávnej histórie. Viacero momentov, alebo aj spomienok spojených s našim klubom si to skrátka zaslúži. Táto aktivita bude vždy spojená so Štvrtkom (TBT – throwback Thursday).

Odpálime to spomienkou na staré Gaštany, kde sa už toho času v rámci Petržalskej ligy schádzala veľká konkurencia. Nebola tu núdza o dramatické zápasy ani o divákov.

V čase keď sme do ligy vstúpili (1996/97) sme sa postupne snažili adaptovať na seniorský hokejbal a nebolo to vôbec ľahké. Pri našom tíme pôsobil v čase našich začiatkov istú dobu ako kouč dnes už legendárny Karol Chmela. Odovzdával nám už vtedy svoje bohaté skúsenosti, napokon sme to aj potrebovali. Naša banda šarvancov, ktorá s vekovým priemerom cca 16 a pol roka mala čo robiť sama so sebou, potrebovala aj nejakého „hokejbalového“ vodcu. Aj keď samotné spojenie nevydržalo extra dlho, pretože v tej dobe by nám nevyhohoval ani Julo Šupler, radi na to spomíname.

Karol sa do povedomia širšej hokejbalovej verejnosti sa zapísal hlavne ako rozhodca. Viedol nespočetné množstvo zápasov a vystriedal viacero líg, preto ho poznajú nielen v Bratislave, ale aj za jej hranicami. Notoricky známe sú aj jeho hlášky: „Čisto!“ a „Nediskutuj!“.

Jedna z najznámejších príhod z nášho zápasu spojená s Karolom ako rozhodcom je jednoznačne tá ofsajdová. Súper strelil gól z ofsajdu, ale Karol ho uznal. Náš hráč prišiel s reklamáciou a hovorí :

„Karol, ale to bol ofsajd!“.

Karol však zostal nekompromisný a svoj verdikt odôvodnil výrokom :

„Šak oni vybehovali !“

Samozrejme ďalšia diskusia nebola možná, pretože prišlo povestné „Nediskutuj!“ a hrozba osobného trestu. Preto sme sa radšej opäť venovali hre !

Nech sa Karolovi darí a slúži mu zdravíčko, touto cestou ho naša celá banda srdečne pozdravuje. Vždy sme pre neho boli „DELVISÁCI“ a tak to aj ostane 🙂

FOTO

Na tejto snímke je Karol ako tréner Devilsu s našim gólmanom Ferim ktorý vtedy ešte nepotreboval dresy GXXXXXL. Veľkou vecou je informačná tabuľa v pozadí, pripevnená na stene výmenníkovej stanice pri vtedajšom ihrisku Gaštany – vtedajšej Four points garden, pretože sa tam ešte hrávalo v počte 4+1. Na tabuli boli na týždennej báze doplňované rozpisy, výsledky, tabuľky a rôzne iné informácie k našej súťaži. Nebolo to nikde na internete, nedalo sa to odfotiť na mobil, pre informácie sa tam skrátka chodilo osobne a posúvalo sa to ďalej cez „kontaktné“ osoby v tíme, alebo na pravidelných „poradách“.

Skrátka staré časy – parádne časy!

 

Devils Petržalka

Jedna reakcia pre “TBT – štvrtkový pohľad späť – Karol Chmela

  1. Pingback: TBT - Karol Chmela - ZIEGELFELD.SK

Pridaj komentár