Jožko Zemeš

Čo viac povedať ? Toto meno v súvislosti s hokejbalom musí poznať snáď každý, doma aj v zahraničí. Sympatický dlháň z Dolných Honov, s príznačnou knísavou chôdzou. Na ihrisku vždy vynikal rozhľadom, vedel si naraziť, ale aj vystreliť.

V hokejbale odohral mnoho zápasov, dosiahol veľa úspechov, vystriedal množstvo tímov, vyskúšal mnoho líg, aj medzinárodné fórum. Nikdy neodmietol pozvánku zahrať si, bol preslávený tým, že štandardne hral minimálne štyri ligy súčasne.

A tak sa stalo, že sa stretli aj naše cesty. V roku 2008 ho ako posilu do nášho tímu dotiahol Milan Kerďo a spolu vytvorili obávanú dvojičku. Súperi mali rešpekt, jeho meno malo cveng. Hneď vo svojej úvodnej sezóne nám pomohol k titulu v Seneckej lige (na snímke po vyhratom finále s Robom Belešom), v ďaľších sezónach prišli ďalšie medailové pozície. Vzhľadom k tomu, že Jožko mal vždy povinnosti aj inde a prioritizoval pochopiteľne Extraligu a aj “domovský” Hancop Dolné Hony, bola jeho účasť na našich zápasoch slabšia. Samozrejme, keď to situácia dovoľovala, alebo sa hralo play off, poprípade nejaký šláger, robili sme všetko preto, aby nastúpil. Odvozy, dovozy, kofolka, nebol to problém 🙂 Vždy bol platným hráčom.

Celkové pôsobenie “Zemáka” v Devilse trvalo 4 sezóny. Posledný zápas v našom drese odohral 26.5.2012, keď sme v štvrťfinále play off Seneckej ligy vypadli s domácim Playboyom (v sérii 0:2). Zápas sme prehrali 2:3 a Jožko tu strelil posledný gól v našom drese. Po nie príliš vydarenej sezóne sa naše cesty rozišli. Obe strany možno potrebovali nový impulz, my sme riešili menšiu obmenu kádra, Jožko zasa transfer k top rivalovi a niekoľkonásobnému šampiónovi ligy – Watbergu Senec. To sa aj naplnilo a od sezóny 2012/13 boli zrazu zo spoluhráčov rivali.

Štatistiky

Takto sa mu darilo v Devilse počas jednotlivých sezón (Senecká HbL) :

2008/09
Základná časť 4G + 6A / Play off 3G + 3A
2009/10
Základná časť 3G + 1A / Play off 3G + 7A
2010/11
Základná časť 6G + 6A / Play off 2G + 4A
2011/12
Základná časť 10G +9A / Play off 1G + 0A

Jožko baví sa baví hokejbalom dodnes. Nepoľavil ani z počtu líg. Čo evidujeme, môžete ho vidieť v drese Lizards Stupava (ZHbL 4+1 a ZHbL 5+1), HC Chilli (Pezinská / Malokarpatská HbL), HBK Rača Wolves (Pouličná HbL) a samozrejme v Hancope Dolné Hony (BHbL 3+1). V našej lige (ZHbL 4+1) sa stretneme ako súperi vo finále, tešíme sa na túto konfrontáciu 😉

Pozdravujeme a želáme pevné zdravie !

Pridaj komentár