Náš verný čitateľ, ktorý si prial zostať v anonymite, nám preposlal vzácny materiál. Cenné foto – výstrižok z Pravdy, ktorý sa našiel a zachoval v dobrej kvalite a je venovaný (aj) nám. V tej dobe aj denná tlač monitorovala dianie v hokejbale, naša liga nebola výnimkou. Fotky, rozhovory, tabuľky a sumáre boli štandardom.

Preto sme sa práve teleportovali do 13.kola Petržalskej ligy, niekedy na začiatok roku 2002. Náš tím rozdýchaval smutnú udalosť – nečakané úmrtie spoluhráča Petra Kullu. Bol to prvý zápas bez neho, ktorý bol titulovaný aj ako “šláger kola”.

Rozdali sme si to s tímom VM Profi a potvrdili úlohu favorita. Za Devils sa hodnotenia zápasu chopil Milan Kerďo, ktorý celý tím pochválil. Vyzdvihol výkon gólmana Fera, spomenul nedostatok síl na konci, kvôli chýbajúcim hráčom. Vyhrali sme presvedčivo 10:5 (5:1,5:2,0:2), po “raketovom” úvode. Fenoménom súťaže bolo v tom čase mužstvo Casey, za ktoré nastupovala hráčška elita, samozrejme aj extraligisti. Ich šnúra zápasov bez prehry sa v tomto kole natiahla na číslo 53. Ďalšou zaujímavosťou je 5 gólov Rika (Braňa Throna) za Casey, pozornosť púta aj hetrik Ľuboša Sekota v drese Jokeritu, ktorý bol okrem hry do tela známy aj svojimi jedovkami.

Schválne, kto sa tam ešte nájde ? 🙂

Pridaj komentár