8. P. Ježo /raptors/ 8,5
9. M. Šišulak /empiria/ 9,29
10. M. Kula /sršne/ 11,1

Zhodnotenie sezóny

Devils vstúpil do sezóny ZHbL 4+1 s pár hráčmi, ktorí ligu už hrali, ale pre niektorých to bola úplná novinka. V hale sa lopta pohybuje rýchlo hore dole, niet moc času na nič a diváci často točia hlavy ako na tenise. . Aby sa začalo pozvoľna – dali sme si za cieľ prejsť základnú časť tak, aby sme boli v play off, t.j. skončiť do 6. miesta. V základnej časti malo ísť aj o zábavu, čo sa tiež z časti podarilo. Nič to však nemení na fakte, že to bolo nakoniec akčné, občas aj tvrdé. Patrí to proste k tomu…

Prvé zápasy bolo vidno u nás v tíme veľký rozdiel medzi hráčom “nováčikom v ZHbL” a “skúseným v ZHbL”. Napriek tomu sme výsledkovo prekvapovali už od začiatku. V úvode súťaže sme trocha zaskočili Demons. Ak by zápas trval 40 minút, vyhrali by sme ho, nanešťastie sme sa v posledných troch minútach úplne rozsypali a začali prehrou 5:10. Prvé body sme zobrali hneď v druhom kole po výhre nad Flames 13:6. Tretie kolo prišli Indiáni, boli síce premotivovaní viac ako bolo treba, ale zdolali sme ich presvedčivo 9:3. Chalani pomaly prišli na to ako hrať, zároveň sme tušili, že sme konkurencieschopní. V štvrtom kole opäť veľký zápas s Lizards, nešťastná prehra 5:6 po zbabranej tretej tretine (0:5). Bilancia 50/50 a 6 bodov na konte, potom ale prišli dve výhry! Najprv víťazné derby s Empíriou 12:4, Citrusia nás preverila len v prvej tretine, vyhrali sme nakoniec 22:8. V siedmom kole sme padli s Raptormi 10:7 a v podstate už tu vznikol bodový odskok Lizards a Demons, ktorý sa im podarilo udržať až do konca základnej časti. Bola to škoda, pretože sme po prehre s Greenhorns v deviatom kole 11:12 začali robiť fakt dobré výsledky. Možno vás napadlo čo sme tak asi robili v ôsmom kole ? Čerpali sme si voľno kvoli nepárnemu počtu tímov v súťaži 🙂 Prišli Sršne a naša výhra 14:6, v zápase prišlo ku kurióznej situácii -vypenení frustrovaného trénera hostí sa do slovnej prestrelky priplietol Robo Sloboda, skončilo to trestom v hre pre oboch, dištancom a pokutkou 15 Eur. Najlepší strelec tímu vždy chýba, ale museli sme pokračovať. KVK sme zdolali 6:4, v 12. kole sme o sebe dali vedieť výhrou nad úradujúcim majstrom Demons – 9:6. Pri nie príliš veľkej účasti , ktorá nás trápila cca od tretieho kola sme predviedli jeden z najlepších výkonov v sezóne a v počte 7+1 sme si pripísali tento cenný skalp. Ďalšie výhry nasledovali : Devils – Gajary 17:5, Devils – Indians 7:4. 15. kolo a znova Lizards… Dobre rozbehnutý zápas sme (opäť!!!) prešustrovali v tretej tretine a prehrali 8:9. Následne sa opäť išlo na víťaznú vlnu. Devils – Empíria 12:8. V 17.kole absolútny rekord, čo sa výsledku týka a zároveň posledné hviezdne chvíle našej brankárskej trojky Fera Sebestyéna. Zápas sme vyhrali 36:3 a Feri bol cca 10 minút od svojho posledného shutoutu v živote. Škoda, bolo ešte horšie… Po tomto výsledku sme mali pauzu, hala a vedenie súťaže riešili problém s dodávateľom elektrickej energie. K tomu sa ešte nečakane z ligy odhlásili Greenhorns a tak sme mali znova o zápas menej. Devils – Sršne 10:5 a koniec základnej časti sme podčiarkli výhrou nad Raptors 18:8. Odohrali sme 19 zápasov a jeden sme vyhrali kontumačne. Tretie miesto, slušných 45 bodov, naše skóre 235:119, mali sme najlepšieho strelca (Sloboda) aj nahrávača(Alföldy), aj víťaza kanadského bodovania (Sloboda), rešpekt súperov a v play off sme si nechceli spraviť hanbu.

Zhodnotenie Play Off

Play off už bola iná pesnička. Na rad prišli Raptors.Ich káder bol trošku doplnený oproti základnej časti , hokejbalu to však prospelo. Séria bola zaujímava, potrápili sme sa navzájom, potrápili sme aj vedenie ZHbL , ale podstatné bolo to, že sme po výhre 2:1 v sérií išli ďalej my. Na zápasy 11:5, 7:11 a 10:4. Prvý cieľ splnený, potvrdili sme úlohu papierového favorita a postúpili do semi. Tam nás čakal majster – Demons. S týmto súperom sme vedeli hrať, ale len za predpokladu dobrej účasti a prítomnosti kľúčových hráčov. Prvý zápas sme prekvapili sami seba – vyhrali sme 7:5. Druhý zápas mali Demons na mále, ale ukázali silu kolektívu a doslova ušli hrobárovi z lopaty – v tretej tretine. Zápas vyhrali 4:2 a išlo sa na rozhodujúci tretí zápas, ktorý mal určiť finalistu. Nám sa tu žiaľ pokazilo všetko, čo sa dalo. Na samotný zápas sme prišli ôsmi hráči, chýbali nám viaceré opory a do brány sme museli povolať našu trojku – Fera Sebestyéna. Chalani bojovali ako sa dalo, ale odohrali sme nakoniec len jednu tretinu. Fera zradil chrbát – tento príbeh už poznáte… Druhou časťou príbehu bolo – že sme sa radili v šatni čo urobiť ďalej. Do brány si nikto netrúfol, resp. nemali sme ani k dispozicií nikoho so skúsenosťou brankára. Vyšli teda dve možnosti. Buď sa niekto oblečie, “postaví” sa do brány a necháme si nasúkať góly a utrpíme vysokú prehru, alebo zápas ukončíme a nebudeme sa trápiť. Démoni to mali rozohraté dobre, vyhrávali 2:0 a boli v laufe. Rozhodli sme sa netrápiť nás ani súpera a ukončili sme to po odhlasovaní vačšiny. Týmto rozhodnutím sme sa nevedomky pripravili o umiestnenie na 4tej priečke, pretože ZHbL nás po nedohratí zápasu klasifikovala na predposlednom mieste ročníka 2017/18. Smola, no … Súperovi sme zagratulovali a treba férovo priznať, že postúpil lepší tím. Chalani z Demons nakoniec titul obhájili, čím to celé len podčiarkli. My sme síce skončili tak, ako sme skončili ale po play off sme mali v tíme aspoň titul najlepšieho strelca(Záhradný) aj najlepšieho nahrávača (Vrablec). Zmiešané pocity, ale aj taký býva šport.