Tretie finále bolo pre nás za stavu 0:2 na zápasy veľmi dôležité.

Mohli sme sa vrátiť do hry, ale aj ukončiť sezónu.

Ono vždy je to tak, ako si to spravíte.

Prvé dva zápasy už niečo naznačili, no a žiaľ, ani tento zápas nevybočil z tohto rámca. Opäť chýbalo viacero hráčov a začali sme len deviati. Úvod bol pre nás krutý. V deviatej minúte prvej tretiny sme prehrávali už 0:5, čo nebolo vôbec príjemné. Hlavy boli zvesené a mladému Jurajovi v bráne sme teda úvod vôbec neulahčili. Museli sme si zobrať timeout a troška sa skonsolidovať. Stupava sa uspokojila s výsledkom a my sme naznačili, že to hrať síce vieme, ale len keď súper troška poľaví. V druhej časti zrazu skóruje Kosťo, potom Palo, a keď pridáva tretí kus do siete Stupavy nestarnúci Jurko Biely, začíname badať nervozitu na striedačke súpera. Tretiu tretinu sme začali zle, hneď inkasujeme. Palo Záhradný opäť znižuje na 4:7, ale dva rýchle kúsky po sebe v našej sieti už len potvrdzujú trend celého finále. My stihneme pridať ešte jeden, ale Lizards ďalšie dva, aby sa toto naše trápenie skončilo predčasne výsledkom 5:11. V poslednej tretine, asi minútu pred koncom vypadla elektrina v celej hale.

Paradoxne, Devilsu vypadla elektrina hneď po semifinále.

Nie, že by druhé miesto v lige nebolo úspechom, ale ruku na srdce, ako často sa v takto kvalitnej súťaži dostanete až do finále ? V našom prípade zrovna vo finále neprišli potrebné účasti a ani výkony. Semifinálový výkon sme nezopakovali v ani jednom zápase série. Preto sme ju prehrali 0:3 a preto sme na koniec druhí. Zaslúžene. Áno, z opačného pohľadu by sme mohli povedať, že ak by nám pred sezónou niekto tvrdil, že budeme vo finále, tak sa asi zbláznil. Ale na to sa nehrá, keď už v ňom ste.

Touto cestou ešte raz gratulácia Lizards Stupava k zaslúženému majstrovskému titulu. Predviedli nám ako má finálová séria vyzerať herne, počtom, výkonmi. Ešte dlho budú spomínať na tak jednduchú finálovú sériu proti tímu, ktorý ostal strašiakom len na papieri.

My sa určite ešte vrátime so zhodnotením celej sezóny, tak ako sme ju vnímali my. Napriek všetkému a po faux pas v minulej sezóne nám už druhé miesto v ročníku 2018/19 nikto nezoberie. Pohár za víťazstvo v základnej časti vnímame ako príjemný bonus do našej vitríny.