Dnes sa vrátime ku dianiu v lige krátkou spravodajskou vložkou, resp. sumárom po šiestich odohratých zápasoch.

Prvou a čerstvou informáciou je, že Sršne skrečovali náš zápas a tým pádom dnes bez boja získavame tri body. Neteší nás to, v lige kde je 8 tímov a základná časť veľmi krátka tak prichádzame o možnosť si zahrať. Naopak, pozitívom je, že máme už 8 bodov a pomaly sa blížime nášmu cieľu, dostať sa do play off.

Okrem toho máme od posledného sumáru za sebou ďaľšie dve kolá súťaže. Prvý duel, ktorému sa povenujeme bol zápas proti Demons. Zišli sme sa v obmedzenom počte, bolo nás akurát na dva útoky. Súper to nepodcenil a prišiel s troma kompletnými lajnami. Nezačali sme vôbec zle a súpera sme zaskočili. Vyhrali sme prvú časť, aj v druhej sme viedli 4:3. Potom sa karta začala rýchlo obracať a skončili to priam hrozivo. Démoni do konca druhej tretiny otočili stav stretnutia na 4:6, pre povinnosti musel odísť Dano Bitto a my sme ostali siedmi. Tým sa symbolicky odštartoval rozpad Devilsu v tretej tretine. V nej sme akokeby neboli, napriek čestnému úspechu sme inkasovali 7 klackov a zápas skončil riadnou latou 5:13. Napriek tomu, že náš Alfi strelil hetrik, ostala len pachuť v ústach. Opäť sme raz zistili, že v našom veku s necelými dvoma útokmi mladších junákov už celý zápas nahánať nevieme.

Demons – Devils 13:5 (1:2,5:2,7:1)
G: Hulik 3, Košťal 3, Križan, Sekerka, M. Kyselak, Kohout, Schuster, Jašo, Oravec – Alfoldy 3, Seriš, Biely
A: Schuster 2, Oravec 2, Križan, Sekerka, Kohout, Jašo, Hulik, Košťal, Dano, Krausz – Seriš, Kulka, Alfoldy
V: 2:1

V piatom kole nás čakali tradične namotivovaní Indiáni. Viacerí spoluhráči si splnili sen, konečne sme v našom drese videli opäť kapitána Kosťa a prekvapením bol aj prvý zápas tejto sezóny nestarnúcej opory z Pezinka, Rona Kochana. Bolo vidno, že sme to zobrali zodpovedne a celý zápas sme viedli. Smolný moment prišiel tesne pred koncom, keď bol po brejku nezmyselne vylúčený Robo Sloboda a súper stihol vyrovnať. Prišlo až k nájazdom, kde spravodlivosť do svojich rúk zobral Rono a zabezpečil dva body pre Devils. Napriek všetkému a našej situácii v tabuľke pravdy sme za to radi, dva body sú pre nás super. Určite treba vyzdvihnúť výkon celého tímu na čele s gólmanom.

Devils – Indians B 6:5sn (2:0,3:3,0:2)
G: Sloboda 2, Vrablec, Seriš, Kochan, Bitto – Bohuslav 2, Barinka, Strapek, Voska
A: Kochan 2, Vrablec, Jesensky – Bohuslav 2, Goga, Voska
V: 3:1
VT: Sloboda /devils/ 10+DKZ, Voska /indians/ 10 OT

Nasledujúci zápas nás čaká 19.11.2019 – bude ním derby proti chalanom z Empírie.

Pridaj komentár