Devils Petržalka vs Lizards Stupava

Včerajší hokejbalový duel v Engerau aréne sme pokojne mohli nazvať aj šlágrom kola. Hral predsa prvý s tretím o to, kto si polepší, alebo pohorší. My sme chceli konečne prelomiť dlhodobú smolu proti tomuto súperovi, počas pôsobenia v ZHbL 4+1 sme totiž s Lizards ešte nebodovali !

Podriadili sme tomu aj minimálny počet hráčov, pretože si to v stabilizovanom kádri už môžeme konečne dovoliť. 10+1 nám prišlo ideálne a tak sme prekvapene pozerali keď súper prišiel do takéhoto dôležitého duelu len so siedmimi hráčmi. Poďla toho sa zápas odvíjal, od začiatku zápasu sme mali hernú prevahu a bolo vidno, že súper trošku zaostáva. Prišli aj góly, už v prvej časti sme dali tri, zatiaľ čo Lizards upravovali skóre na 3:1 po ukážkovej prihrávke Roba Slobodu na strelu z prvej.

Druhá časť už bola veselšia a to doslova. Náš gólostroj sa opäť rozbehol a zvýšili sme odstup na 5:1. Tento moment brankár Lizards neuniesol a rozmlátil svoju hokejku o bránu. Nasledovala sladká odmena v podobe 10 minútového osobného trestu. Pokračovalo sa a po druhej tretine bol stav 9:2 v náš prospech. Vyzeralo to, že niektorí hráči súpera už rezignovali ale my sme chceli ešte pridať zopár, kvôli skóre.

Na začiatku tretiny prišiel „moment zápasu“ alebo aj „frajer na záver“. Po desiatom góle v sieti Lizards brankár opäť explodoval a zvalil bránu. Automaticky prišiel ďaľší osobný trest a tým pádom DKZ. Nebol druhý brankár a nasledovalo predčasné ukončenie zápasu, výsledok 10:2 ostáva v platnosti.

Viacerí z tímu sme tento krok vôbec nepochopili, pretože podľa platných pravidiel by malo prísť aj k odrátaniu troch bodov Lizards. Tým pádom sa kryštalizujú aj konečné umiestnenia tímov a nasadenie do play off, my by sme radi potvrdili svoju pozíciu v ďalšom kole proti tradične silným Demons.

Devils Petržalka vs Lizards Stupava 10:2k (3:1,6:1,1:0) *predčasne ukončené v tretej tretine
góly : Vrablec 3, Sloboda 2, Záhradný, Cvik, Lacko, Gold, Seriš