Po krátkej hernej pauze zapríčinenej odhlásením Gajary Flames z ligy máme konečne radosť, že môžeme informovať a reportovať zápasové dianie. Predtým sa však spolu pozrime na uzávierku prestupového obdobia v ZHbL 4+1, ktorá bola tento rok napínavá. Deadline bol vedením ligy nastavený na 3.2.2019 a to presne do polnoci.

Prestupy

Sumár dňa je nasledovný : 13 hráčov zmenilo alebo pribudlo na súpisku svojho nového klubu. Do transakcií bolo zapojených 5 klubov – Demons, Lizards, Indians, KVK a Raptors. Čo sa samotných mien týka, určite zaujal Janko Rímsky ako nová posila Indians. Netreba zabudnúť na strelca z TČNP – Bobeka, ktorý bude na súpiske Raptors pri najlepšom strelcovi Lokajovi nepochybne dvíhať výkon celého tímu, ktorý je aktuálne na dobrej vlne. Lizards by mohli po menších problémoch na brankárskom poste zalepiť dieru kvalitným Butowskim, ktorého poznáme ešte z čias Seneckej ligy a zostali sme prekvapení, že neposilnil práve svoj domovský tím – Demons.

Podla facebookovej stránky ZHbL prebiehalo medzi klubmi viacero ďalších rokovaní, ktoré ale neviedli k ďaľším pohybom. Včera sme na zápase postrehli ďalší zaujímavý prestup o ktorom sa nikde nepíše. Tím Sršňov už stratil aj teoretickú šancu na postup do play off. Na lavičku nášho súpera – KVK sa teleportoval dnes už ex-kouč Sršňov Dominik Vároš, ktorý povedie nový tím aj do bojov v play off. Aktivita Devils Petržalka v súvislosti s uzávierkou bola porovnateľná s vonkašími teplotami – teda na bode mrazu. Nikomu sme nevolali, samozrejme nikto nevolal ani nám. Dopĺňali sme poctivo celú sezónu a postupne, preto považujeme už dlhšie súpisku za uzavretú a dostatočnú. Na margo tejto témy môžeme konštatovať, že sme spokojní aj s našim aktuálnym postavením v lige. Vyzerá to tak, že súboje tímov, ktoré skončili na treťom až šiestom mieste budú naozaj napínavé a my si ani len netrúfame tipovať, kto prejde do semifinále.

Priebeh zápasu

Poďme k samotnému zápasu KVK – Devils. Súboj tretieho s prvým bol určite šlágrom kola. Zápas tak aj vyzeral, skutočne sa bolo na čo pozerať. Začalo sa opatrnejšie, v začiatku sme boli o kúsok lepším tímom. Prišlo však naše oslabenie a KVK presilovku využilo. Išli do vedenia, ale vedeli sme na to odpovedať. Po prvej časti bol stav 2:1 pre nás. V druhej tretine sme súpera zaskočili, pretože sa nám podarilo streliť rýchle góly a odskočiť. Druhú časť sme nakoniec vyhrali 4:0 a stav 6:1 pre nás vyzeral už lepšie. Treba ale povedať jednu vec, po pasáži na začiatku druhej časti, kde padlo pár rýchlych gólov po sebe a chalani z KVK pôsobili chvíľu rezignovane, sa dokázali vzchopiť. Svoj výkon ešte v druhej tretine napravili a pomaly stupňovali až do konca zápasu. Bola tam obetavosť, pekné súboje, samozrejme na oboch stranách. V tretej tretine sme napriek stavu videli neustále odhodlanie zo strany súpera, ktorý chcel so zápasom ešte niečo spraviť. Naša kvalitná defenzíva aj gólman riešila viacero zložitých situácií, tretia tretina skončila remízou 2:2.

Po zápase a výhre 8:3 sme ostali spokojnejší my, ale s KVK treba tiež počítať. Skóre je možno kruté, ale nemusí vždy odzrkadlovať úplne realitu. S výkonom sme určite spokojní, sú to pre nás ďaľšie cenné body.

Výsledky 17. kola ZHbL 4+1

TČNP – Sršne 9:12

Flames – Raptors 0:5

Demons – Empíria 7:5

KVK – Devils 3:8

Zaujímavý je po včerajšku aj pohľad na priebežnú tabuľku súťaže (hlavne postupujúcu šestku po 17. kole) , kde je pekná mastenica :