Dnes sme mali odohrať posledné kolo základnej časti ZHbL 4+1. Malo sa tak udiať večer o 20:30 v Engerau aréne. Všetko sa zmenilo dnes o 13:00, keď nám prišiel mail od vedúceho ligy Braňa Slezáka, ktorý znamenal , že sa koná ďaľšia kontumácia pre Devils.

Uvádzame v plnom znení a  bez úprav:

 

Čaute

Oznamujem Vam že ma prave kontaktoval Pan Novak stym že na dnešny zapas posledneho kola TČNP proti Devils nenastupia.

Ako dôvod uviedol stratu športovej motivacie a stym spojene problemy z kadrom…

Zapas bude kontumovany..

S pozdravom

Branislav Slezak

Veduci ZHbL Superligy

 

Toto nás mrzí, chceli sme si zahrať. Práve kvôli priamemu postupu do semifinále budeme teraz čakať na výsledky play off štvrťfinálových dvojíc (3-6). Keďže sa hrá na tri víťazné zápasy, naša pauza bude dlhšia ako tri týždne. Náš kapitán Riško Goldschmidt  alias „Kosťo“ ( na úvodnej fotke )  takisto len ťažko predýchaval , že večer si nazahrá a svoj hnev zalial vychladenou dvanástkou.

Rozumieme, keď klub nemôže nastúpiť napíklad kvôli viróze, alebo z podobných relevantných dôvodov. Nerozumieme však, ako môže klub plný mladých chlapcov okolo 20 rokov, ktorí majú pred sebou ešte veľa rokov hokejbalu nenastúpiť pre stratu motivácie. To nám hlava akosi neberie. Máte možnosť zmerať si sily so skúseným teamom s vekovým priemerom asi 38 rokov a dobrým postavením v tabuľke, získať cenné skúsenosti, zlepšiť sa. Miesto toho uviediete takýto dôvod neúčasti na ligovom stretnutí. Mali sme za to, že rozpis a zápasy ku ktorým sa tímy na začiatku súťaže zaviazali, sú záväzné pre všetkých. Nie je tomu tak, preto „vyhrávame“ už druhýkrát v sezóne kontumačne. Potvrdzuje to fakt, že hokejbal ako šport má naozaj problém so svojou hráčskou základňou a to predovšetkým v radoch mladej nastupujúcej generácie. Škoda.

Dianiu v lige sa budeme venovať aj naďalej, vrátime sa so zhodnotením základnej časti. Zostaňte s nami.

 

 

 

Pridaj komentár