Semifinále číslo štyri.

Proti nám opäť nepríjemní Raptori. Už pri rozcvičke nesedeli počty. Na našej strane chýbal Robo Sloboda, u hostí prekvapujúco Šubín s Lokajom. Nastúpili sme na úvodné buly a mohlo sa začať. Hneď v prvej minúte zápasu sa do haly dostavil Robo Sloboda, ešte v civile a hlavne v pohodovom tempe. Veď je len začiatok. Na ihrisku sa už ale mastilo a prvý gól prišiel po tradičnej švihovke Romana Lacka – 1:0. Raptori hneď kontrovali a Dano Bittó zrovnal stav na 1:1. Chvíľu na to sa vo dverách objavila dvojica Šubín a Lokaj a káder Raptors razom nabral na sile.

Prvá časť skončila nerozhodne a čakali sme, čo prinesie zmena strán.

Pokračovala hlavne naša strelecká nemohúcnosť. Spalovali sme ďalej šance, pričom hneď na začiatku druhej tretiny sme ikasovali gól z mŕtveho uhla. Náš Miňo si vybral prvú slabú chvíľku a nahodenie súpera pred bránu si nešťastne hokejkou tečoval do brány – 1:2. O chvíľu sme išli do oslabenia, ale prežili sme ho. Šancí máme tento zápas naozaj veľa, ale nedarí sa ich premieňať.

Do tretej časti sa nám podarilo namotivovať,

pretože hneď v čase 0:33 zrovnáva sviatočný strelec Záhradný – 2:2. V čase 5:39 ideme do oslabenia. Ako to už v takejto sérii býva, nie vždy sa ho podarí zahrať optimálne. Nám to ale vyšlo, nielen, že sme ho ustáli, ale žolík Rono Kochan dokonca pridal gól na 3:2 a razom sme viedli. Vytvárali sme si stále šance a hlavne náš druhý útok SerišLacko často točil súpera v jeho pásme. Tradične sa blížil obávaný koniec, súper už musel zariskovať a miestami sa hralo hore-dole.

Áno, prišlo to opäť.

V čase 10:15 inkasujeme gól z celého ihriska – 3:3. Každý sa chytá za hlavu, premieta sa opäť ten zlý film. Otriasli sme sa a snažíme sa priebeh zápasu napraviť, do konca riadneho hracieho času sme to už nestihli. O všetkom sa rozhodne v predĺžení, prípadne v nájazdoch. Hneď po jeho začiatku nahadzujeme loptu a brankár hostí ju chytá mimo vyznačené územie. Dostáva dve minúty. Po vyhratom buly a peknej prihrávke strieľa Rono Kochan príklepom pod hornú žŕďku víťazný gól !!! Dnes je skrátka našim žolíkom a sme radi. Vymenil wellness vo Vyhniach za Engerau arénu a rozhodne sa mu to oplatilo ! Trafil to totiž parádne a nič moc sa s tým robiť nedalo.

Opadla z nás tá deka a na plochu naskakujú tešiaci sa Devilsáci.

Náš súper ešte predýchava, ale podaním rúk a prejavením vzájomného rešpektu sa séria definitívne končí. Dnes sme asi prvýkrát v sérii boli v zápase lepším tímom a darilo sa nám eliminovať útok súpera. Spálili sme kopu šancí a dostali nešťastné góly. Preto to vôbec nebolo ľahké a potvrdilo sa pravidlo o poslednom kroku..

Na záver série sa patrí vyzdvihnúť výkon nášho súpera.

Na konci základnej časti sa káder Raptors doplnil a skonsolidoval a bolo to výsledkovo vidno. Aj preto v play off (pre niekoho prekvapujúco) prešli cez KVK ďalej. Prvý útok, so šikovnou trojicou rozdielových hráčov – Lokaj, Bittó a Šubín bol priam smrtiaci a trestal skoro každú chybu. Naša obrana sa zapotila. V ďaľších útokoch boli solídne nakombinované mládé behavé pušky spolu so starými harcovníkmi a vyčnieval nestarnúci Pišta Polgár, ktorého parádne góly boli pre nás viackrát v rovine studenej sprchy. Určite nesklamali ani gólmani, ktorí držali svoj tím v hre. Dalo by sa tu polemizovať v štýle – čo by bolo, keby bolo … Úprimne sme radi, že to máme za sebou, nebolo to vôbec jednoduché. Napokon, štyri zápasy, vždy o jednom góle. Tešíme sa, že sme vôbec vyhrali tie potrebné tri. Klobúčik pred Raptormi, boli vyrovnaným súperom !

PS – Fotoreport čoskoro. Admin ešte pletie korbáč.