Pozrime sa spolu na to, kto je vlastne našim finálovým súperom. Áno ako už bolo spomínané, je to Lizards Stupava.

Ale čo ďalej ?

Mužstvo „Jašteríc“ zo Stupavy nie je žiaden rýchlokvasený tím. Jeho vznik prišiel už pred rokom 2000 a preto sa jedná o borcov, čo majú už čo-to odkrútené. Najdomovskejšou súťažou je pre Lizards určite ZHbL 5+1, kde pravidelne bojuje o najvyššie pozície ich „A“ tím a aktuálne zvádza tuhý boj v sérií s Farmou.V „našej“ lige (ZHbL 4+1) sa Lizards Stupava „B“ dostala po roku opäť až do finále. V sezóne 2016/17 totiž vo finále podľahli Démonom, v sezóne 2017/18 im prekvapujúco vystavilo v semifinále stopku KVK. Tento rok sa tím pred koncom prestupového obdobia posilnil a má jasný cieľ. Taký istý ako my !

Za celou organizáciou stojí známe meno – Braňo Slezák.

Tento muž stíha vykonávať viacero funkcií súčasne, jednému by sa z toho mohla aj hlava zatočiť. Okrem vedúceho tímu Lizards je aj ich hráčom. Ďalej je aj rozhodcom. Je vedúcim našej ligy, spravuje aj halu a keď treba, kľudne vám ako bufetár aj naleje. Veríme, že sme na nič nezabudli 🙂 Samozrejme, Braňo je zodpovedný aj skladbu tímu a výsledky len potvrdzujú, že ide o dobrú prácu. Stupava disponuje kvalitným a širokým kádrom, ktorý bol doplnený ešte štyrmi menami pred uzávierkou prestupového obdobia. V bráne nájdeme dvojicu kvalitných mien. Vlček a Butowski. V kádri sú aj chalani, ktorí mali už čosi s Devilsom spoločné. Špoták aj Zemeš s nami čosi odohrali, sú ošľahaní skúsenosťami. Z tabuľky produktivity notoricky známi a nebezpeční – Švec, Sýkora, Štefan, aj posila na play off – Bobek. Samozrejme aj nestarnúci Lacko Glomba, ktorý pridal pár kúskov do siete súpera aj v semifinále. Plus kopa ďalších zručných chalanov.

Cesta do finále

bola tento rok pre Lizards zaujímavá. Vo štvrťfinále im tabuľka hodila namotivovaných Indians. Zaujímavé duely, ale na konci konci série to boli tri víťazstvá Lizards (6:5, 4:1 a 7:6pp). V semifinále to už bolo iné kafe a o postupujúcom tu rozhodoval až piaty zápas. Démoni premárnili matchball a Stupava ich v rozhodujúcom zápase porazila 7:3 a po výhre 3:2 v sérii (zápasy – 8:4, 4:5, 2:5, 5:2, 7:3) ide do finále. Komplexne ide o dobre poskladaný tím a výzvu.

Po náročnej semifinálovej sérii s Raptors sa už tešíme na finále a touto cestou vás pozývame do Engerau arény podporiť dobrý hokejbal. Prvý zápas štartuje už 1.5.2019 o 19:00 !!

Tešíme sa na vás !

Pridaj komentár