V druhom semifinálovom zápase sme chceli napraviť výkon z toho prvého – nezvládnutého. Začali sme opäť vtipne, netušili sme, koľko nás vlastne príde. Niektorí hráči majú aj vo finále veľkú pohodičku, preto sme začali len desiati, ale do druhej tretiny sme už išli na tri lajny 🙂

A teraz k zápasu.

Začali sme fajn, už v tretej minúte ideme do vedenia gólom Peťa Seriša, ktorý bol po veľkej hrúbke súpera sám pred bránou. Súper je trochu aktívnejší a my ešte nie sme komplet. V cca siedmej minúte prichádza Peťo Lančarič a sme jedenásti. V deviatej minúte Stupava zrovnáva skóre lacným gólom – 1:1, keď loptička po teči nášho beka skočila rovno na hokejku zakončujúceho súpera. Dostávame možnosť presilovej hry a Roman Lacko delovkou otáča na 2:1. Pred koncom tretiny chybujeme v rozohrávke a Lizards darujeme gól na 2:2. To sa už pomaly dostavuje Jurko Biely a končne sme komplet na tri formácie.

Druhá časť začína,

súper skóruje od modrej a my prvýkrát prehrávame – 2:3. Opäť máme výhodu presilovky a Robo Sloboda prestreluje svojou strelou všetko v ceste spoza polovice – 3:3. Následne chybujeme vzadu a súperov hráč sám pred bránou pohodlne doráža – 3:4. Tu sa však trošku hra zastavuje, pretože náš gólman Miňo chvíľu leží a potom sa ešte aj čudne tvári. Vyzerá to na zranenie a striedame – do bedne prichádza náš mladý talent Juraj Filo. Opäť sme si nepokryli dorážajúceho hráča a je to 3:5. Prichádza Ďalšia presilovka, Robo Sloboda koriguje na 4:5 a dnes sme v tejto činnosti naozaj efektívni. Všetko je ale inak v tretej tretine. Začíname ju oslabením a po krátkej chvíli, keď ho prežijeme prichádza ďalšie. Neustrážime si voľné miesto pred bránou a súperov voľný hráč si v kľude premieša a skóruje – 4:6. Päť minút pred koncom ďalšia naša hrúbka a dostávame do prázdnej 4:7. Pred koncom si ešte vytvárame tlak, skóre sa podarí upraviť Miškovi Vrablecovi na 5:7. Väčší rozdiel si ale Stupava umne ustrážila a dráma sa nakoniec nekonala.

My máme pred sebou ďalší zápas

v ktorom by sme už mali nadviazať na parádne výkony zo semifinále, čo sa nám zatiľ vôbec nedarí. Dve výhry sme Stupave doteraz vyslovene darovali našimi nekoncentrovanými výkonmi, z ktorých padali lacné góly a vyautovali sme sa zo zápasu.

Séria sa hrá na tri, takže v Stredu opäť hurá na to !