Druhé semifinále Devils Petržalka vs. Raptors Bratislava sa odohralo 3.4.2019 na Richarda.

Začali sme takmer presne a duel viedla rozhodcovská dvojica Vároš – Kralovič. Na oboch stranách boli k dispozícii cca tri útoky – bude sa dnes behať… Úvod dal tušiť, že dnes to bude opäť napínavé a nedá sa predpovedať kto bude na konci víťazom. Prvá tretina bola taká oťukávacia, napriek tomu na ploche veľa priestoru nebolo a jazdilo sa hore-dole. Nechýbali súboje, zákroky gólmanov, spálené tutovky…

Náš súper išiel hneď na začiatku do vedenia.

Pomalá strela sa dokotúľala po zemi ku tyčke, ale aj to sa ráta. Snažili sme sa vyrovnať, podarilo sa to až pred koncom tretiny v čase 14:44 a do šatní sa išlo za stavu 1:1.

V druhej tretine otočil misky váh na našu stranu Palo Záhradný a viedli sme 2:1. Zápas naberal obrátky aj preto, že začali prichádzať vylúčenia. Paradoxne, inkasovali sme počas našej početnej prevahy, keď sme si nedali pozor na snipera Lokaja – 2:2. Na konci druhej tretiny bol neúmyslene faulovaný Peťo Lančarič a my sme získali výhodu štvorminútovej presilovky (bola tam aj krv). Nejaké šance tam boli, ale súper ju zahral naozaj veľmi dobre a my sme nedokázali streliť ani jeden gól.

A sme v tretej tretine.

Súper si trošku vybral voľno, pretože najprv gólmana zaskočil Roman Lacko švihovkou, hneď na to blackout pokračoval a Rono Kochan upravil na 4:2. Tu sme začali tlačiť hodinky a naivne sme si mysleli, že sa už nič nemôže stať. Prišlo však prvé oslabenie (Sloboda), ktoré sme ubránili. Následne sa ale vyfauloval Miško Vrablec, ktorý zotrvačnosťou nabral jedného Raptora na mantinel a bolo z toho nedovolené bránenie. Chvíľu sme odolávali, ale šikovný Lokaj prekvapil parádnym príklepom zo strany, pričom sa náš gólman nestihol presunúť – 4:3. Ostávali asi dve minúty, my sme sa snažili súpera k ničomu nepustiť a vyhadzovať, ak horelo. Všetko išlo podľa plánu, súper skúšal aj powerplay ale nám sa darilo všetko zachytávať. V čase 14:40 keď sa agilný Lokaj snažil obtočiť okolo nášho Bertiho prišlo k súboju a podrazeniu, ktoré síce nebolo úmyslom ale bolo tam. 20 sekúnd do konca a oslabenie pre Devils.

Súper išiel all in, s piatimi hráčmi v poli.

Po súperovom vyhratom buly nasledovala séria  prihrávok na konci ktorej bol Pišta Polgár a v čase 14:51 bekendom prekonal Miňa v bráne. Stav 4:4 a veľká radosť na striedačke súpera. My sme neverili vlastným očiam, bolo to ako zo zlého filmu. Do konca ešte deväť sekúnd, po buly loptička na našich hokejkách, čas sa kráti a Rono Kochan stíha ešte poslednú strelu. Tá nabrala dobrý smer a odrazila sa od obrancu do gólmanovho ramena, zatrepotala sa vo vzduchu a nabrala smer do vinkla. Hneď po dopade do brány zaznela siréna – koniec zápasu. Rozhodca ukazuje gól, my sa tešíme a súper neverí vlastným očiam. Neuveriteľné voľačo ako sa Raptori vrátili do zápasu, zároveň ako oň prišli.

My sme vyhrali ďalší zápas a vedieme v sérii 2:0. Ani toto nič neznamená, treba totiž vyhrať tri zápasy. Náš súper rozhodne nie je do počtu, aj keď sme tento zápas boli lepší ako ten prvý, stačilo to len na vyrovnaný výkon. Budeme radi keď nás prídete podporiť aj budúcu Stredu !