Demons Bratislava vs Devils Petržalka

5 - 7
Full Time

Streda podvečer a Engerau arena hostila o 18:30 šláger kola v podobe duelu Demons Bratislava vs. Devils Petržalka. Nášho súpera určite netreba nejak zvlášť predstavovať. Partia šikovných chalanov čo hrať vie, aktuálny víťaz Superligy 4+1. Pre nás vždy výzva, napriek tomu, že okupujeme prvé miesto Superligy, nechceli sme tento zápas podceniť.

Na ihrisku sa zišlo z každého tímu 10 kusov a brankári a začal boj kto z koho. Súpera sme ale zaskočili my. Strelili sme na začiatku tri rýchle góly a Démoni museli brať time. Prvá tretina sa napriek tomu skončila stavom 3:1 pre Devils. V druhej tretine sa skóre delilo v pomere 1:1 a v tretej časti tomu nebolo inak, skóre 3:3 vyrobilo priaznivý výsledok pre nás – výhru 7:5. Treba povedať, že zápas mal úroveň, nikto moc hru neotváral a bola to klasická prestrelka dvoch skúsených tímov. My sme v tomto zápolení povyhrávali viac súbojov a strelili viac gólov, preto si odnášame (pre nás) veľmi cenné tri body.

V tabuľke pravdy sme zostali na prvom mieste s odstupom 4 bodov a do konca základnej časti nás čakajú už len 2 zápasy (KVK a TČNP) + 1 kontumácia za 3 body pre nás (Gajary) . Znamená to, že by sme mali byt nasadení priamo do semifinále. Sme samozrejme zvedaví ako sa poskladajú do play off zvyšné tímy. My žijeme svoj sen ďalej a v semifinále by sme najradšej privítali Sršne.