Hokejbal píše zaujímavé príbehy. Dnes to bola ďalšia, napínavá časť.

Zápas proti Rators sme nezačali dobre. Po opatrnom úvode sme trošku poľavili v koncentrácií a zabudnutý Lokaj sám pred bránou zamiešal a bolo 0:1. Ani sme sa nenazdali a po buly v našom pásme upravuje ďalší Raptor na 0:2 od modrej. Takto sme išli aj do šatne, prvá tretina nebola v našom podaní dobrá. V druhej sme už podradili a začali sa diať veci. Najprv znížil Rudo Kazmer na 1:2. Potom sme v presilovke vyrovnali po peknej strele na 2:2. Prišli horké chvíle v podobe oslabenia 2 na 4, jeden hráč súpera po kontakte s našim obrancom predviedol let kozmonauta a rozhodcovia mu na to skočili. My sme to ale ustáli a v čase 14:06 otočil skóre na našu stranu Roman Lacko. Na začiatku tretej tretiny pridal gól na 4:2 Jurko Biely po peknej strele do hornej časti bránky. Hralo sa celkom tvrdo, v podstate už od polovice prvej tretiny, niektoré súboje končili vylúčením, niektoré iba modrinami. Súperova striedačka všetko intenzívne prežívala, v zápase bola emócia. Za tohto stavu sa minulý týždeň začali diať veci.

Čo dnes ? Dáme si to znova ? ÁNO !

V polovici tretej tretiny ideme do oslabenia. Netrvalo to vôbec dlho a Dano Bittó šikovne sklepol odrazenú strelu do voľnej brány – 4:3. V čase 9:52 sa spoza brány vytiahol Miško Vrablec a umne po zemi zvyšuje vedenie na 5:3 ! Nekončíme. V čase 12:32 prichádza úplne vymyslené oslabenie, keď za oscarový výkon brankára hostí inkasuje Peťo Kulka 2 minúty. Prišlo deja vu. V čase 12:56 inkasujeme gól. Neskoncentrovali sme sa a v čase 13:33 strieľa Pišta Polgár slušný projektil od modrej a je to 5:5 ! Do konca je ešte veľa času a my dostávame výhodu presilovky. Táto činnosť nám posledné zápasy moc nejde, kedže viac inkasujeme ako triafame, preto sme ju skončili už v čase 14:48, keď Duško Jesenský inkasuje za faul na Lokaja bonusových 2+2.

Áno, ideme do desaťminútového predĺženia a trest sa samozrejme prenáša…

Hrá sa 3 na 3 , ale po uplynutí trestov,  nám zostáva hrozivých 2:24 v oslabení 3 na 4. Držíme sa dobre, Raptors prezvonili brankára Miňa strašnou tyčkou, ale loptička našťastie neskončila v bráne. V piatej minúte máme presilovku, ale tú opať skracujeme našim faulom. Hrá sa stále svižne, ale gól nikde. Hala sa medzičasom naplnila hojným počtom divákov, nie je to však preto, že by boli na nás zvedaví. Sú to Demons a Lizards a radi by už nastúpili. Nevadí, musia počkať, pretože divadlo ešte neskončilo. V samom závere predĺženia máme trochu tlaku, aj dobré šance. Nepadlo to tam.

Dnes sa rozhodne v nájazdoch.

V skratke – my sme predviedli streleckú nemohúcnosť a nepremenili sme ani jeden nájazd. Hostia na tom neboli o moc lepšie, ale jeden gól predsalen strelili. Miňa prekonal Dano Bittó, strelou švihom, hneď v prvom nájazde. Za nás bol práve on mužom zápasu. Odhodlaním a gólmi jednak vrátil, ale aj výrazne prispel k otočke a výhre Raptorov v dnešnom zápase.

Tešíme sa na budúcu Stredu, toto semifinále naozaj stojí za to, takto má vyzerať hokejbalové play off.