Medzitým ako čakáme na piatkovú schôdzu ZHbL 4+1, ktorá nám povie ako ďalej s ligou sme konečne ukončili rokovania so všetkými hráčmi. Podarilo sa uzavrieť káder a úpenlivo čakáme na novú sezónu. Prvým prekvapením je nižší počet tímov v našej súťaži a tým aj počet zápasov v základnej časti.

 

8 členná súťaž prinesie len 14 kôl základnej časti, čo je škoda. Žial, asi to je len zrkadlom nešťastného vývoja v hokejbale.

Pre nás je tiež prekvapením, že náš tím (poväčšine) so 40 ročnými fotrami stále drží pokope, ale lepíme to rok čo rok práve preto, že nás to ešte baví.

Menežment tímu sa snažil udržať zdravé jadro Devilsu pokope, čo sa na 95% aj podarilo. Jedinou škvrnou bude nenapísanie našej defenzívnej opory a železného muža – Kuba Cvika, ktorý na staré kolená chce ešte skúsiť extraligové dobrodružstvo.

Naopak, na súpsiku vracia sa zvučné meno – Juraj Alföldy, ktorý bude určite veľkým prínosom (ak mu bude slúžiť zdravie). Pohovory s hráčmi trvali prakticky od konca minulej sezóny, ale čerešnička prišla až nedávno.

Do Devilsu sa sťahuje silná trojica hráčov Raptors ( ktorí sa do nového ročníka neprihlásili ) Dano Bittó, Kristián Lokaj a Dávid Šubín. Chalani nám vo vzájomných zápasoch semifinále predviedli, čo dokážu, držali Raptors v hre o dobré výsledky. Teraz prichádzajú zdvihnúť kvalitu k nám a potrápiť súperov v novom drese. Nikto z nás doteraz nevie, čo im vlastne Robo Sloboda nasľuboval, ale z trejdu sa tešíme.

Očakávaním je lepšia účasť na zápasoch a dobrá pozícia a forma pred play off.

Zvyšok ukáže čas.

Pridaj komentár